Nizoral – Obecné informace

Velká část populace někdy trpěla potížemi spojenými s kožní infekcí. Může se jednat o kožní infekce vyvolané plísněmi i kvasinkami (tzv. dermatomykózy). Koupit Nizoral je vhodným a rychlým řešením, pro boj s dermatomykózami.

Co je přípravek Nizoral, k čemu a jak se používá

Léčivou látkou krému i šamponu Nizoral je ketoconazolum (ketokonazol), antimykotikum, dermatologikum. Nizoral krém je přípravek určený k léčbě kožních infekcí způsobených plísněmi a kvasinkami (dermatomykóz), které postihují kůži trupu, třísel, bérců, rukou nebo nohou. Nizoral krém je rovněž vhodný k léčbě seboroického zánětu kůže, který se projevuje červenohnědými skvrnami se žlutými nebo bílými šupinkami, obvykle na obličeji a hrudníku, a k léčbě pityriasis versicolor, projevující se kávově hnědými skvrnami na kůži. Šamponem může být ošetřena vlasatá část hlavy i rozsáhlejší plochy na hrudi, trupu nebo v obličeji. 

Pokud trpíte záněty kůže, lupy apod. doporučujeme koupit Nizoral.

Krém Nizoral se užívá 1x denně na postižená místa. Používání šampónu je různé, dle druhu infekce a rovněž záleží na tom, zda chcete onemocnění léčit anebo zabránit v jeho návratu. Koupit Nizoral a užívat jej se doporučuje pacientům, kteří neužívají kortikosteroidy. Používání přípravku není nijak ovlivněno jídlem a pitím. Používání šampónu ani krému nijak neovlivňuje pozornost (řízení vozidel apod.)

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i Nizoral nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Mohou se vyskytnout případy místní reakce, jako je pocit pálení, podráždění pokožky.

Nežádoucí účinky a jejich četnost jsou uvedeny v tabulce:

Četnost

Nežádoucí účinky

Časté

Pálení, zarudnutí, svědění

Výjimečně

Akné, podráždění očí, porucha chuti

Všechny nežádoucí účinky jsou vždy uvedeny v příbalovém letáku. Pokud se rozhodnete koupit Nizoral, seznamte se vždy podrobně s možnými vedlejšími účinky.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Obsah balení a uchovávání Nizoralu

Koupit Nizoral můžete ve formě krému anebo ve formě šampónu.
Nizoral krém je dodáván v 15 g tubách s obsahem 20 mg ketokonazolu na 1 g jemného bílého
krému. Krém uchovávejte v rozmezí 15-30 °C a vždy dobře uzavřete tubu.

Nizoral šampon je dodáván v lahvičkách o obsahu 60 ml a 100 ml. Šampón je růžový, vazký roztok s charakteristickou vůní. Uchovávejte při teplotě do 25 °C v dobře uzavřené lahvičce a vždy mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte Nizoral po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce. Doba použitelnosti přípravku se vždy vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Kde
koupit Nizoral

Koupit Nizoral krém v České republice aktuálně není možné. Bez lékařského předpisu je možné koupit Nizoral pouze přes zahraniční internetové obchody.
V České republice je možné bez předpisu
koupit Nizoral šampón v běžných lékárnách.